MINI ZOO

Attālums:12km

Zemnieku saimniecība “Lejnieki” dibināta 2006.gadā ar domu nodarboties ar lauksaimniecību – aitu audzēšanu. Pamazām radās interese arī par citām dzīvnieku sugām, kā rezultātā tika izveidots mini Zoo ar dažādiem mājdzīvniekiem un eksotiskām dzīvnieku sugām, tai skaitā: Šetlandes poniji, Baibaki, peruāņu mini cūkas. Sevišķi lepojamies ar izveidoto putnu dārzu, kurā sastapsiet vairākās putnu sugas, tai skaitā: Jakobīnes baložus, pāvus, fazānus u.c.

ŪDRU KALNA SKATU TORNIS

Attālums:7,2km

26 m augstais koka tornis atrodas Ūdru kalnā (58 m virs jūras līmeņa), Usmas ezera ziemeļaustrumu krastā (nepilnu km no ezera). No torņa skatu laukuma lieliski var redzēt Usmas ezeru, tā salas un Usmas ieplakas plašos mežu masīvus, saskatīt Stendi, Mundigciemu, skaidra laikā arī Talsus.

Usmas koka baznīca

Attālums:1,5km

Starp rudenīgajiem toņiem Rendas pagasta lauku ceļa malā ieslēpusies maza baznīciņa. Tas ir Usmas Svētā Pētera dievnams, kas pēc Paula Kundziņa un Pētera Ārenda projekta uzcelts 1936.gadā.  Draudze to saņēma dāvinājumā, jo tās iepriekšējo baznīcu, kas šai vietā bija no 1704.gada, Latvijas valsts atzina par tik unikālu, ka to pārveda uz tolaik jaunizveidoto Etnogrāfiskā Brīvdabas muzeja Kurzemes sētu Rīgā.

 Usmas Svētā Pētera baznīca apvieno koka celtniecības tradīcijas ar vecā dievnama siluetu. Un līdz mūsu dienām arī šī baznīca kļuvusi par aizsargājamu un tiek dēvēta par pagājušā gadsimta 30.gadu latviskās arhitektūras un Kurzemes koka celtniecības pērli.

Ventas rumba

Attālums:34km

Ventas rumba Kuldīgā ir unikāls dabas piemineklis Latvijā, kā arī platākais ūdenskritums Eiropā, kurā vērojamas lidojošas zivis.

Atputas bāze zviedru cepure

 
Attālums:34km
 
  • rodeļu trase,
  • izjādes,
  • iespēju makšķerēt Abavā.

Īvandes ūdenskritumi

Attālums:10km
 

Rendā uz nelielās Abavas kreisā krasta pietekas Īvandes 200 m attālumā viens no otra izveidojušies divi ūdenskritumi jeb rumbas. Lielākais ir apmēram 2 m, mazākais aptuveni 1,4 m augsts. Upītes krastos redzami nelieli dolomītu atsegumi